Denizli Floor Curling İl Birinciliği Müsabakaları Tamamlandı

Denizli Floor Curling İl Birinciliği Müsabakaları Tamamlandı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılında Okul sporlarına dahil edilen Floor Körling’de Denizli şampiyonları belli oldu.

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bu sene ilki düzenlenen yıldızlar ve gençler Floor Körling turnuvası nefesleri kesti. Denizli merkez ve ilçelerindeki okullardan yoğun katılımın olduğu ve Teraspark AVM’de düzenlenen turnuva, çok çekişmeli maçlara sahne oldu. Ortaokul ve Liseler arası kız ve erkek takımlarının maç yaptığı turnuvanın şampiyonları, 15-16 Mayıs tarihlerinde Sivas’ta düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasında Denizli’yi temsil edecekler.

Floor Körling Denizli Bayiisi Özser Şirketler Grubu Genel Müdürü Kazım Özdağ, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Denizlili sporcularımız bu sporla çok yeni tanışmış olmalarına rağmen çok güzel performans sergilediler, diliyorum ki Türkiye Şampiyonasında da bizlerin göğsünü kabartacaklar” dedi.

Yoğun bir katılımla oldukça coşkulu, eğlenceli ve çekişmeli geçen bu organizasyonda emeği geçen Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne, Okul Sporlarından Sorumlu Şube Müdürü Zafer Akçay’a, Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe’ye, Teras Park AVM müdürü Şuayben Güneş’e, Türkiye Curling Federasyonu’na ve Başkanı Kenan Şebin’e, tüm öğretmen ve öğrencilere de teşekkür eden Özdağ, bu sporun daha hızlı yaygınlaşmasında katkı sağlamak için her zaman sporcuların destekçileri olduğunu söyledi. Floor Körling sporunu her yaştan insanın eğlenerek yapabileceği bir spor branşı olduğunu sözlerine ekleyen Özdağ, taktik ve stratejiye dayalı bu sporun Türkiye’de tamamen yerli imkanlarla üretimini yapan ilk ve tek lisanslı tedarikçisi olmanın da mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Ortaokullar arası müsabakalarda Musa Hatice Çelikkol Ortaokulu hem kız hem de erkek takımı 1. Olurken, Liseler arası müsabakalarda Kızlarda Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1. Olurken, erkeklerde Pınar Baha Abalıoğlu Anadolu Lisesi 1. oldu.

Gençlik Spor İl Müdürlüğünün belirlediği fikstüre göre gerçekleştirilen maçlar sonunda dereceye giren okullar şöyle: Lise Erkekler: 1. Pınar Baha Abalıoğlu Anadolu Lisesi 2. Tavas Anadolu Lisesi 3. Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Lise Kızlar: 1. Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2. Pınar Baha Abalıoğlu Anadolu Lisesi 3. Tavas Anadolu Lisesi Ortaokul Erkekler: 1. Musa Hatice Çelikkol Ortaokulu 2. Akhan Şehit Doğan Ortaokulu 3. H. Ali Bilal Cumhuriyet Ortaokulu Ortaokul Erkekler : 1. Musa Hatice Çelikkol Ortaokulu 2. H. Ali Bilal Cumhuriyet Ortaokulu 3. Akhan Şehit Doğan Ortaokulu

13 Nisan 2019
641 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?