Gönüllerin Birincileri Adana’da Yeniden Yarışıyor

Gönüllerin Birincileri Adana’da Yeniden Yarışıyor

Adana’da Hatice Karahan’ın koordinatörlük görevini üstlendiği, Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik Spor Kulübü, 81 ildeki teşkilat yapılanmasıyla insanlara dokunmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik Spor Kulübü Genel Başkanı Özcan Gül, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon kurumlarına yönelik katıldığı panelde şunları söyledi:

Türkiye de ilk kez Kocaeli ilinde gerçekleştirdiğimiz ve ikincisini Adana’da yapacağımız Gönüllerin Birincileri Yarışıyor Floor Curling Şampiyonası ile özel gereksinimli çocuklarımızı sporla buluşturmak, sporla koruma çemberi içine alarak onları destekleyecek faaliyet alanları oluşturmayı ve bu sayede yaşam kalitelerini arttırmayı hedefliyoruz.  Kulübümüzün 2019-2023 stratejik eylem planında yer alan ve Sporla Koruma ve Güçlendirme programı kapsamında tüm Türkiye’de seferberlik başlattıklarını ifade eden Gül,  konuşmasına şöyle devam etti, Strateji planımızda yer alan program çerçevesinde çocuklarımızın Bilişsel gelişim düzeylerinin bilimsel veri ve analizlerle tespiti ve çözümüne yönelik egzersiz uygulamaları ile çocukların fiziksel kapasitelerini ve motorik becerilerini geliştirmek, bu sayede özgüvenlerini kazanmalarına olanak sağlayarak bilişsel gelişim kapasitelerini arttırmanın mümkün olduğunu artık biliyoruz. Bu anlamda bilhassa özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların gelişimleri icin son derece önemli katkıları olan bu çalışmada tamamen Rekreativ bir spor branşı olan floor curling sporu özel olarak seçilmiştir.

Huzurevlerinde kalan yaşlı bireylerin rehabilitasyonunda etkin olarak uygulanan  floor curling sporu uzmanlar tarafından Özel eğitim ve öğretime ihtiyaç duyulan çocuklar içinde önerilmektedir. Spor kulübümüz aracılığı ile tamamen kamu ve toplum yararına gönüllülük esaslı olarak yürütülecek bu çalışmada antrenörlerimiz tarafından verilecek eğitimle okullarda floor curling takımları oluşturulacak ve Adana ilimizde eğitim alan çocuklardan oluşan takımların katılımıyla il genelinde büyük bir organizasyon yapılacaktır’ dedi.

28 Nisan 2019
554 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?